SU ARITMA SİSTEMLERİ

 

su arıtma sistemleri

 

Dünyada ki içilebilir su oranı maalesef ki her geçen gün azalmaktadır. Gelecekte su kaynakları için savaşların bile yaşanabileceği ihtimal dışı değil. Bu gibi sebeplerden dolayı su tasarrufu ve su arıtma sistemleri günümüzün en önemli konularından birisi. Su arıtma sistemlerinin kullanılması, hem ekonomik olarak cebinize katkıda bulunacak hem de gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmanızı sağlayacaktır.

Su Arıtma Sistemi Nedir ?

Su, hidrojen ve oksijen atomlarının belirli oranda birleşmesi ile oluşan ve yaşama kaynağımız olarak kabul edilen çok değerli bir yapıdır. Ancak su, sadece bu moleküllerden ibaret olmayıp, çözücü özelliği ile temasta bulunduğu molekül ve maddeleri kendi içerisine katma özelliğine de sahiptir. Bünyesine katacağı bu maddeler, insan vücudu için faydalı olabileceği gibi zararlı olanları da barındırabilir. Su arıtma sistemleri bu aşamada devreye girer ve suyu, içerisinde ki zararlı olan bu maddelerden arındırma işlemine tabi tutar.

Normal şartlarda sular, doğada doğal etkenlerle arıtılmakta ve bizlere temiz olarak ulaşmaktadır. Ancak teknoloji, sanayileşme ve endüstrinin gelişmesi ile doğal kaynak sularımız eski temizliğini kaybetmektedir. Hatta doğada ki doğal arıtma sisteminin etkisi bile azalıyor diyebiliriz.

Burada insanoğlunun yapabileceği iki adım var;

Birincisi, kirlenmiş olan yani atık suları, arındırma işlemi ile doğanın doğal bir şekilde arıtabileceği kirlilik seviyesine getirmek. İkincisi, doğada hızlı ve istenilen seviye de temizlenemeyen temiz su kaynaklarını, su arıtma sistemleri ile sağlığımız için uygun temizlik seviyesine getirmek.

 

su arıtma sistemleri

su arıtma sistemleri

 

 

su arıtma sistemleri Su Arıtma Sistemi Nasıl Çalışır ?

Yüzeyde çeşitli etkilerle kirlenen sular, toprakta farklı katmanlardan süzülme (filtrasyon) yoluyla kirlerinden arınır. Doğada ki bu filtre sistemi, insanoğlu tarafından su arıtma cihazlarına kazandırılmış ve doğada ki arıtma sisteminden daha hızlı sonuç veren arıtma sistemleri üretilmiştir. Hatta bu konuda gelişmiş teknoloji olan Reverse Osmosis (RO Ters Osmoz) filtrasyon sistemi ile suyun çok yüksek oranlarda saflaştırılması sağlanmıştır. Tabi bu arada sudan arındırılan faydalı mineraller, suya daha sonra da eklenerek istenilen fayda sağlanabilir. İlk öncelik tabi ki de suyu zararlı maddelerden arındırmaktır.

Su Arıtma Sistemleri Artık Bir İhtiyaç !

Maalesef su kaynaklarımız eskisi kadar temiz ve yeterli olmadığı için su arıtma sistemleri kaçınılmaz bir ihtiyaç olarak ev ve iş yerlerimize girmiş bulunmakta. Bunda 50 yıl önce çok daha basit yöntemlerle evlerimize iletilen şebeke suları artık ekstra su arıtma sistemleri üzerinden geçerek iletilmekte hatta bu bile tam olarak yeterli olmamaktadır. Damacana ve pet şişe ile temin edilen suların da uzun vadede ekonomik olmaması ve sağlıklı açısından da bu malzemelerin bakteri oluşumu vs. nedeniyle sorun oluşturması,  su arıtma sistemlerinin önemini bir kez daha ortaya koymaktadır.

Su Arıtma Sistemleri Tercihinde Bilinçli Olunmalıdır..

Piyasa da birçok firma en iyisi olduğunu iddia ederek su arıtma cihazları satışı yapmaktadır. Ancak bu cihazların seçimi aşamasında kime ve neye göre en iyi olduğu görecelidir. Yani kullanıcılar bu aşamada bilinçli davranmalıdır.

Öncelikle ihtiyaç belirlenmeli, sonrasında sunulan ürün ve kalitesi karşılaştırılmalıdır. Örnek verecek olursak; su arıtma sistemine girecek olan suyun kirlilik derecesi, tercih edilecek olan cihazın kalitesi, suyun filtre çıkış kalitesi ve fiyat faktörleri gibi hususlar değerlendirilerek dikkatli bir seçim yapılmalıdır.

 

FokusWater Su Arıtma Sistemleri

su arıtma sistemleri

Su arıtma sistemleri konusunda yılların verdiği deneyim ve tecrübelerden yararlanmak için firmamızı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

FokusWater Su arıtma sistemleri ile;

  • Ev Tipi Su Arıtma Sistemleri
  • Ofis Tipi Su Arıtma Sistemleri
  • Endüstriyel Su Arıtma Sistemleri’ne sahip olabilirsiniz.

FokusWater RO ve Ön Filtrasyon Sistemi;

  • 1. Adımda; Suların içerisinde ki tortu, partikül, çamur ve katı maddelerin geçişini engeller.
  • 2. Adımda; Klor, renk, tat ve koku etkisi veren maddeleri giderir, doğal maddeleri tutar.
  • 3. Adımda; Su içerisinde çözünmüş gazları, petrol ve sanayi atıkları gibi maddeleri tutar.
  • 4. Adımda; 0,0001 mikrondan büyük olan elementlerin, geçişine izin vermez, bütün kirletici maddelerin, tuz, ağır metal, bakteri ve virüslerin sudan arındırılmasını sağlar.
  • 5. Adımda; Suyun kalitesinin, içme suyu kalitesine ulaşması için tat ve lezzetini düzenler.

 

Uygun fiyatlar, anında ve ücretsiz kargo seçenekleri, gerekli durumlarda kolay iade imkanları ve online güvenli alışveriş sistemiyle kesinlikle memnun kalacağınız FokusWater Su arıtma Sistemleri, bu alanda sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır.

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada.
👋 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?

Main Menu